Forex Takvimi – 12.02.2016

Gözler Perakende Raporunda

Herkese iyi günler. Piyasalarda hareketliliğin son derece fazla olduğu bir hafta içerisindeyiz. Yeni yıl tatili kutlaması nedeniyle Çin’de piyasalar hafta boyunca kapalıydı. Çin’de piyasaların kapalı olması piyasalarda daha sakin bir hava olabileceği algısını yaratmıştı fakat Avrupa borsaları ve Japonya borsalarında sıkıntıların yaşanılması nedeniyle piyasalarda kaos ortamı attı ve yatırımcılar güveli limanlara hücum etti. ALTIN her zaman olduğu gibi güvenli liman olarak talep görme cazibesini kullandı ve 1 sene sonra zirveyi tazelemiş oldu. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bir göz atalım.
12.00’da Euro Bölgesi’nden büyüme (beklenti %0.3) ve sanayi üretimi (beklenti %0.3) açıklanacak. Beklenti üzeri gelecek veriler EURUSD’de toparlanmayı beraberinde getirebilir.
15.30’da ABD’den çekirdek perakende satışlar(beklenti %0.0) ve perakende satışlar (beklenti %0.1) açıklanacak. Gelecek olan verilerde iyileşme yaşanması USD için pozitif olur.
17.00’da yine ABD’den öncü UoM tüketici güveni açıklanacak ve FOMC üyesi Dudley açıklamalarda bulunacak. Bu dakikalarda paritelerde hareketlilik artabilir.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.