Forex Takvimi – 12.01.2016

Gözler İngiltere Verisinde ve Carney’nin Konuşmasında

Geçtiğimiz hafta paritelerde önemli fırsatlar karşımıza çıktı. Dün ise ekonomik takvimde veri yetersizliği olduğu için sakin bir gün geçirdik. Bugünden itibaren ise ekonomik takvim ısınmaya başlıyor. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.
11.30’da İngiltere’den imalat üretimi (beklenti %0.1) ve sanayi üretimi (beklenti %0.0) açıklanacak. Beklentiden kötü gelecek veriler GBP’ye kan kaybettirmeye devam eder.
Saat 12.30’da FOMC üyesi Fischer’ın konuşmalarını takip edeceğiz. Para politikası ile ilgili önemli açıklamalar paritelere hareketlilik getirebilir. Diğer yandan BoJ başkanı Kuroda da konuşma yapacak. Kuroda’dan varlık alım programı ile ilgili açıklamaların gelmesi JPY paritelerinde fırsatlar karşımıza çıkarabilir.
BoE başkanı Carney’den saat 16.15’de açıklamalar gelecek. Son dönemde BoE üyelerinden faiz artırımına yönelik gelen açıklamalar GBP üzerinde baskı yarattı. Carney’den temkinli tonda açıklamalar gelirse GBP üzerindeki baskı artabilir.
17.00’da ABD’den NFIB küçük işletme iyimserlik endeksi açıklanacak. Gelecek olan verinin paritelerde etkisi sınırlı olur.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.