Forex Takvimi – 11.09.2015

Piyasalar ABD Verilerini Bekliyor

Herkese iyi günler son derece önemli bir haftayı geride bırakıyoruz. Asya seanslarında bol bol hareketlenmeler yaşandı. Bir yandan Avustralya’dan açıklanan verilerin beklenti üzeri kalması AUD’u destekledi ve Çin borsalarındaki iyimser hava ile birlikte AUDUSD’de yukarı yönlü yükselişler yaşandı. Diğer yandan RBNZ beklendiği gibi faizleri 25 baz puan indirdi ve güvercin tonda açıklamaların gelmesi ile birlikte NZDUSD satışları geldi. Dilerseniz bugün gelecek olan veri ve gelişmelere bakalım.
11.00, İtalya’dan endüstriyel üretim, beklenti %0.9. Önceki rakama baktığımızda gelecek olan veride iyileşme yaşanması bekleniyor. Fakat gelecek olan verinin paritelere bir hareket getirmesini beklemiyoruz.
15.30, ABD ÜFE için beklenti %-0.1, çekirdek ÜFE için %0.1. Önceki aya göre her iki göstergede de artışın daha sınırlı olması bekleniyor. Ama Fed enflasyonda artışın başlayacağı konusunda ikna olmuş gibi görünüyor ve Eylül ayı faiz artışı ihtimali azımsanmayacak seviyede.
17.00, Michigan tüketici güven endeksi açıklanacak. 91.8 ile önceki aya göre çok hafif gerilemesi bekleniyor. Son aylarda biraz gerilese de tarihsel olarak baktığımızda zaten aşırı yüksek seviyelerde güven endeksi. Diğer yandan iki yıllık enflasyon beklentileri %2.8 seviyesindeydi geçtiğimiz ay. 
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.