Forex Takvimi – 11.03.2016

Haftanın Son İşlem Gününde Ekonomik Takvimde Neler Var?

Herkese iyi günler. Paritelerde hareketliliğin son derece fazla olduğu bir hafta içerisindeyiz. Hafta boyunca piyasanın gözü ve kulağı ECB toplantısı ve Draghi’den gelecek olan açıklamalardaydı. Dün ECB’nin faizleri indirdiğini açıklaması ve varlık alım programında 20 milyar euroluk artış EUR satıcılarını devreye soktu fakat sonrasında ECB başkanı Draghi’den gelen açıklamalardan sonra EURUSD’de keskin bir yükseliş yaşandı. Paritelerde öngörülmezliğin son derece fazla olduğu dönemlerde temkinli olmanızı öneriyoruz. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.
11.00’da Euro Bölgesi’nden sanayi üretimi açıklanacak. Beklenti %0.9. Önceki rakama baktığımızda gelecek olan veride iyileşme yaşanması bekleniyor fakat gelecek olan verinin paritelerdeki etkisi bizce sınırlı olur.
11.30’da İngiltere’den ticaret dengesi açıklanacak. Beklenti -10.3 milyar sterlin. Önceki rakamla kıyasladığımızda gelecek olan veride artış yaşanması bekleniyor. Beklenti altı kalacak olan veri GBP için negatif olur.
15.30’da Kanada’dan istihdam verileri açıklanacak. İstihdam tarafında yaşanılacak olan iyileşme CAD için pozitif. Bu saatlerde USDCAD’de hareketlenmelere hazır olun.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Html code here! Replace this with any non empty text and that's it.