Forex Takvimi – 11.02.2016

Bugün Ekonomik Takvimde Neler Var?

Herkese iyi günler. Hareketli bir hafta geçiriyoruz. USD üzerindeki baskıdan bu haftada bir türlü kurtulmuş değil. Fed başkanı Yellen senatonun karşısına çıktı ve yarı yıllık para politikasından bahsetti. Yellen istihdamdaki gelişmelerin sürdürülebilir olmaya devam etmesi gerektiğine vurgu yaptı. USDJPY’de se geri çekilme dur durak bilmiyor. JPY’nin güvenli liman olarak talep bulması nedeniyle USDJPY 112.20 seviyelerine kadar geriledi. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bir göz atalım.
Gün içerisinde Eurogroup toplantısının detaylarını takip edeceğiz. Bir gözümüz de sürekli EURUSD paritesinde olacak.
10.00’da Türkiye’den cari hesap açıklanacak. Beklenti -5 milyar. Beklentiden farklı gelecek veri ile TRY paritelerinde hareketliliklere yaşanabilir.
10.15’de İsviçre’den TÜFE (beklenti -%0.4) açıklanacak. Gelecek olan verinin USDCHF’de önemli bir etkisi olmasını beklemiyoruz.
15.30’da Kanada’dan yeni konut fiyat endeksi açıklanacak. Beklentiye yakın gelecek verinin USDCAD’de etkisi sınırlı olur.
17.00’da ABD’den işsizlik başvuruları (beklenti 287 bin) ve Fed başkanı Yellen’ın konuşmalarını takip edeceğiz. Bu dakikalarda paritelerde hareketlilik artabilir.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.