Forex Takvimi – 11.01.2015

GBP Bu Verileri Sever

Herkese iyi günler. Haftanın ilk iki gününde ekonomik takvimde önemli bir veri olmadığı için paritelerde önemli fırsatlar karşımıza çıkmadı fakat ABD’den gelen iyi istihdam raporunun etkileri devam ediyor. Bugünden itibaren önemli veriler ve gelişmeler karşımıza çıkacak. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.
10.00, Türkiye cari denge, beklenti -0.03 milyar. Eğer beklentide veya daha yüksek gelirse son yılların en iyi cari denge verisi olacak. TRY için büyüme ve enflasyonla birlikte en kritik verilerden biri ve tüm TRY paritelerine hareket getirecektir.
11.30, İngiltere işsizlik oranı (beklenti %5.4), işsizlik başvuruları değişimi (beklenti 1.6 bin), ortalama maaşlarda artış (beklenti %3.2). Geçtiğimiz hafta enflasyon raporuyla darbe yiyen pound tutunacak dal arıyor ve istihdam verileri iyi gelirse biraz nefes alabilir. Kötü istihdam raporu ise baskıyı artıracaktır.
15.15, ECB başkanı Draghi konuşması. Londra’da bir konuşma yapacak olan Draghi’den önümüzdeki ay daha fazla gevşeme hamlesi gelip gelmeyeceği konusunda ipuçları almaya çalışacağız. Son ECB toplantısı sonrasındaki basın toplantısında mevduat faizinin daha fazla indirilebileceği ve varlık alım programının artırılabileceği sinyallerini vermişti.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.