Forex Takvimi – 10.12.2015

Bugün Piyasaların Dikkati SNB ve BoE’de

Herkese iyi günler. Hafta başında emtiya grubunda büyük bir baskı vardı fakat dün dolar satışlarının yaşanması ile birlikte USD üzerinde baskı oluştu. Açıkcası piyasalar haftaya düzenlenecek olan Fed toplantısını dört gözle bekliyor. Geçtiğimiz hafta tdi değişim verisinin beklenti üzeri gelmesi ile birlikte faiz artırım olasılığı iyice arttı. Fed’in kararını biz de merakla bekliyoruz. Dilerseniz bugün gelecek olan veri ve gelişmelere bakalım.
10.00’da Türkiye’den büyüme verisi açıklanacak. Önceki veriye baktığımızda %3.8 olarak açıklandığını görüyoruz. Bu dakikalarda gözlerimiz USDTRY paritesinde olacak.
10.30’da SNB faiz oranı kararını açıklayacak faiz oranlarının -%0.75’te sabit kalması bekleniyor. Ardından ise para politikasıyla ilgili düzenlenecek basın toplantısında gözlerimiz USDCHF paritesinde olacak.
14.00’da İngiltere’den faiz oranı oylaması ve faiz oranı kararı açıklanacak. Baktığımızda faiz oranı oylamasının (1-0-8) ve faiz oranının %0.50’de sabit kalması bekleniyor. Para politikası kararlarından beklenen tondan açıklamaların GBPUSD’de sınırlı hareketler yaşanmasına neden olur.
15.30’da ABD’den işsizlik başvuruları açıklanacak. Beklenti 266 bin. Gelecek olan verinin paritelerde önemli bir hareketliliğe sebep olmasını beklemiyoruz.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.