Forex Takvimi – 10.11.2015

Bugün Gözler RBNZ’de Olacak

Herkese iyi günler. Geçtiğimiz hafta ABD’den çok iyi istihdam raporu geldi. Tarım dışı istihdamın yanında ortalama saatlik kazançlarda da iyileşme yaşanması piyasanın Aralık ayı faiz artırımı beklentisini iyice arttırdı. Aralık ayı FOMC toplantısına kadar ABD’den gelecek olan veriler FOMC tarafından izlenmeye devam edilecek. Dün ekonomik takvimde önemli bir veri olmadığı için sakin bir gün yaşandı. Dilerseniz bugün gelecek olan veri ve gelişmelere bakalım.
Fransa’dan 09.45’de sanayi üretimi açıklanacak. Beklenti %0.1. Önceki veriye baktığımızda gelecek olan rakamda kötüleşme yaşanması bekleniyor. Bu sebeple EURUSD’de etkisi sınırlı olur.
11.00, İtalya sanayi üretimi (beklenti %0.5). Gelecek olan veride iyileşme yaşanması EUR için pozitif olur fakat paritelere bir hareket getirmez bizce.
15.30, ABD ithalat fiyatları (beklenti %-0.1). Önceki rakama baktığımızda gelecek olan veride bir değişim yaşanması beklenmiyor. Beklentide gelecek olan verinin paritelerde pek de bir etkisi olmaz.
22.00, Yeni Zelanda Merkez Bankası RBNZ finansal istikrar raporu. Yılda iki kere yayınlanan raporda RBNZ’nin enflasyon, büyüme ve genel olarak ekonomi ile ilgili görüşünü daha iyi anlayacağız. Ekim ayı sonundaki toplantıda RBNZ faizleri değiştirmemişti fakat ileride yeni bir indirim yapma ihtimali var. Finansal istikrar raporundan bu ihtimalin ne kadar yakın ve yüksek olduğunu anlamaya çalışacağız. Aynı anda başkan Wheeler da bir basın toplantısı düzenleyecek.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.