Forex Takvimi – 10.07.2015

İngiltere ve Kanada Verileri Fırsatlar Sunabilir

Herkese iyi günler. Piyasalarda öngörülemezliğin fazla olduğu bir hafta geçiriyoruz. Dolar haftaya baskılı başlamıştı fakat FOMC tutanaklarından farklı bir açıklama çıkmaması doların kuvvetli devam etmesini sınırladı. Diğer yandan Yunanistan kreditörler arasında görüşmelerin sonuna doğru geliyoruz. Yarın Eurogroup toplantısında Yunanistan’ın sunduğu reformlar değerlendirilecek. Pazar günü de AB ekonomi zirvesinde Yunanistan ile ilgili bir sonuça varılmaya çalışılacak. Fakat son yaşananlara baktığımızda Grexit ve anlaşmanın çıkma şansının eşit olduğunu söyleyebiliriz. Dilerseniz bugnün gelecek olan verilere bakalım.
09.45,  Fransa’dan endüstriyel üretim (beklenti %0.5). Geçmiş veriye baktığımızda gelecek olan veride iyileşme yaşanması bekleniyor. Beklenti üzeri gelecek olan veri EUR için pozitif olur fakat paritelere yansıması pek de olmaz.
11.30, İngiltere ticaret dengesi (beklenti -9.70 milyar). Öneki veriyle kıyasladığımızda gelecek olan veride kötüleşme yaşanması bekleniyor. Beklenti altı gelecek olan veri GBP için olumsuz olur.
15.30, Kanada istihdam değişimi (beklenti -9 bin), işsizlik oranı (önceki veri %6.9). Açıklanacak olan verilerde kötüleşme yaşanması USDCAD’de yükselişlerin yaşanmasına neden olabilir.
19.30, Fed başkanı Yellen Cleveland’da bir forumda konuşma yapacak. Yellen konuşmasında para politikasına değinirse doların paritelerdeki etkisini iyi veya kötü yönde etkileyebilir.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.