Forex Takvimi – 09.12.2015

RBNZ Faiz İndirecek Mi?

Herkese iyi günler. Piyasalarda hareketlilik son derece fazla son günlerde. Özellikle emtia para birimlerinde baskı son günlerde iyice arttı. Demir cevheri fiyatında yaşanılan gerileme AUD üzerinde baskı oluşturdu. Diğer yandan OPEC’in üretimi kısmama kararı alması ve üretimi artırma kararı alması petrol üzerindeki baskıyı iyice arttırdı ve USDCAD yükselişi 1.36 bölgesi üzerine kadar gerçekleştirdi. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.
Saat 17.00’da ABD’den ham petrol stokları açıklanacak. Önceki veri 1.2 milyon. Gelecek olan veride artış olması petrol fiyatları üzerinde baskı oluşturur ve USDCAD’de yukarı yönlü hareketlere şahit olabiliriz.
22.00’da Yeni Zelanda’da RBNZ faiz oranı kararlarını açıklayacak. Piyasalar faiz oranlarında 25 baz puanlık bir indirim yapılmasını bekliyor. Son dönemde ekonomik verilerde kötüleşme yaşanması NZD için pozitif değil. Ekonominin desteklenmesi için RBNZ gevşeme hamlelerine devam edebilir. Bu dakikalarda NZD paritelerinde fırsatlar karşımıza çıkacak.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.