Forex Takvimi – 09.11.2015

Bugün Ekonomik Takvimde Neler Var?

Kasım ayının ilk haftasında piyasalarda birbirinden önemli fırsatlar karşımıza çıktı. Yellen’den şahin tonda açıklamaların gelmesi bir de üzerinde istihdam raporunun beklentiden çok iyi gelmesi USD’nin haftayı baskılı tamamlamasına yardımcı oldu. Diğer yandan BoE’den gelen enflasyon raporu GBP’nin canını sıktı. Enflasyon beklentilerine negatif revizeler gelmesi ve ilk faiz artırımı beklentisinin 2017 yılının ilk çeyreğine ertelenmesi GBP satışlarını beraberinde getirdi. Bu haftada önemli veri ve gelişmeler bizleri bekliyor. Dilerseniz bugün gelecek olan veri ve gelişmelere bakalım.
Türkiye’den saat 10.00’da sanayi üretimi açıklanacak. Önceki veri %7.2.  Gelecek olan veride iyileşme yaşanması TRY için pozitif olur fakat USDTRY’de etkisi sınırlı olur.
Euro Bölgesi’nden saat 11.30’da sentix yatırımcı güveni endeksi açıklanacak. Beklenti 12.4. Önceki rakama baktığımızda gelecek olan veride hafif bir iyileşme yaşanması bekleniyor fakat açıklanacak olan verinin EUR paritelerindeki etkisinin sınırlı olmasını bekliyoruz.
15.15 Kanada konut başlangıçları. Beklenti 200 bin. Gelecek olan veride iyileşme yaşanması CAD için pozitif olur. Tabi ki de gün içerisinde bir gözümüz de petrol fiyatlarında olacak. 
ABD’den saat 17.00’da istihdam piyasası koşulları endeksi açıklanacak. Önceki rakam 0.0. Açıkcası gelecek olan verinin paritelere bir hareket getirmesini beklemiyoruz.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.