Forex Takvimi – 09.07.2015

Ekonomik Takvimde Neler Var?

Herkese iyi günler. Dolar haftaya baskılı başladı. Fakat dün baskısını pek de devam ettiremedi. Diğer yandan FOMC tutanakları açıklandı dün. Tutanaklara baktığımızda farklı tonda bir açıklama olmadığını söyleyebiliriz. Yunanistan ve Çin’de yaşanan kriz ortamına dikkat çekildi. Diğer yandan istihdamda yaşanan iyileşmenin devam etmesi gerektiğine vurgu yapıldı. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.
14.00, BoE faiz kararları (beklenti %0.50), varlık alım programları (beklenti 375 milyar). Açıkcası BoE’nin bu sene faizleri arttırması beklenmiyor. Gelecek olan verilerde herhangi bir değişiklik yaşanması beklenmiyor.Beklentide gelecek olan verilerin GBPUSD’de etkisi sınırlı olur.
15.15, Kanada konut başlangıçları (beklenti 191 bin). Geçmiş veriye baktığımızda gelecek olan veride kötüleşme olması bekleniyor. Fakat gelecek olan verinin paritelere bir hareket getirmesini beklemiyoruz.
15.30, ABD haftalık işsizlik başvuruları (beklenti 274 bin). Açıkcası beklentide gelecek olan verinin paritelerde etkisi pek fazla olmayabilir. 
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.