Forex Takvimi – 09.03.2016

Bugün Kanada Merkez Bankası Sahneye Çıkıyor

Herkese iyi günler. Paritelerde hareketliliğin çok fazla olduğu bir hafta içerisindeyiz. Piyasalarda öngörülmezliğin hakim olduğu dönemlerde paritelerde ani yön değişimler yaşanabiliyor. Sarı metal dün 1278 seviyelerine yükseldikten sonra bugün 1251 seviyelerine gerilediğini gördük. Herkes yarın gelecek olan ECB kararlarını merakla bekliyor. Özellikle gözler başkan Draghi üzerinde olacak. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.
11.30’da İngiltere’den imalat üretimi açıklanacak. Beklenti %0.2. Önceki rakamla kıyasladığımızda gelecek olan veride iyileşme yaşanması bekleniyor. Beklenti üzeri gelecek olan veri GBP alıcılarını devreye sokabilir.
17.00’da Kanada Merkez Bankası (BoC)’dan faiz kararları ve para politikası kararları açıklanacak. Faizlerde bir değişiklik yaşanması beklenmiyor. Son dönemde petrol fiyatlarının toparlanma çabası içerisinde olması USDCAD’de geri çekilmeleri beraberinde getirdi. Kararların hangi tonda olacağını yakından takip edeceğiz.
17.30’da ABD’den ham petrol stokları açıklanacak. Stoklarda keskin değişimleri yaşanması petrol fiyatlarında hareketlenmeleri beraberinde getirebilir.
22.00’da Yeni Zelanda Merkez Bankası (RBNZ) sahneye çıkıyor. Faiz oranlarının %2.5’de sabit bırakılması bekleniyor. RBNZ’nin güvercin bir tutum sergilemesi NZD satışlarını beraberinde getirebilir.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Html code here! Replace this with any non empty text and that's it.