Forex Takvimi – 08.09.2015

Bugün ABD ve Avrupa Uykudan Uyanıyor

Herkese iyi günler. Amerika ve Kanada bankalarının dün işçi tatili nedeniyle kapalıydı. Bu sebeple piyasalarda hacim çok düşüktü ve belirgin fırsatlar yoktu. Bugünden itibaren fırsatlar karşımıza çıkmaya başlayacak. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.
09.45, Fransa ticaret dengesi, beklenti -3.2 milyar. Geçmiş veriye baktığımızda gelecek olan veride kötüleşme yaşanması bekleniyor. Açıklanacak olan verinin paritelerdeki etkisi sınırlı olur.
10.00, Türkiye sanayi üretimi (beklenti %3.4). Bizim de başımızda bir sürü sıkıntı var ve TRY için iyi verilere gerçekten ihtiyacımız var. Beklentiden iyi bir sanayi üretimi lira üzerindeki baskıyı bir nebze olsun azaltabilir.
12.00, Euro Bölgesi revize edilmiş büyüme, beklenti %0.3. Gelecek olan verinin paritelere hareket getirmesini beklemiyoruz.
17.00, ABD istihdam piyasası koşulları endeksi, önceki veri 1.1. Geçtiğimiz hafta istihdam raporu açıklandı. Raporun detaylarına baktığımızda verilerin çok da kötü olmadığını görüyoruz. Eylül ayı seçeneği hala masada. Haftaya yapılacak olan FOMC toplantısını merakla bekliyoruz.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.