Forex Takvimi – 08.07.2015

FOMC Tutanakları Geliyor!

Herkese iyi günler. Son haftalarda öngörülemez bir piyasanın olduğunun hep altını çizmiştik. Fakat dün dolar sazı eline almayı bildi ve paritelerde baskısını hissettirdi. Özellikle NZDUSD, AUDUSD, USDCAD ve GBPUSD’de keskin hareketler yaşandı. Diğer yandan dün yapılan Eurogroup toplantısından beklendiği gibi bir sonuç çıkmadı. AB liderleri Yunanistan’a yeni kurtarma başvurusu için perşembe gününe kadar süre verdi. Pazar günü ise yeni zirvede konuyu ele alma kararı aldı. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.
10.00, Türkiye sanayi üretimi (beklenti %1.9). Gelecek olan veride iyileşme yaşanması TRY için olumlu olur fakat USDTRY’ye keskin bir hareket getirmez.
15.30, Kanada inşaat izinleri (beklenti %-5.2). CAD için son derece önemli bir veri bu sebeple gelecek olan veride değişim olması durumunda USDCAD’de fırsatlar karşımıza çıkabilir. 
21.00, FOMC toplantısı tutanakları açıklanacak. Geçtiğimiz toplantıda Fed başkanı Yellen’in açıklamaları beklendiği kadar şahin tonda olmadı. Toplantıda konuşulan konuları göreceğiz. Bu saatlerde paritelerde hareketlenmeler olabilir.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.