Forex Takvimi – 08.06.2015

Ekonomik Takvimde Neler Var?

Herkese iyi günler. Hareketli bir haftayı geride bırakıyoruz. ABD’den tarım dışı istihdam verisini beklenti üzeri gelmesi USD için pozitif oldu. Diğer yandan yurt içinde seçimlerden sonra dört partili bir meclis ve koalisyon hükümeti durumu ile karşı karşıyayız. Bu durum TRY üzerinde baskı oluşturdu ve USDTRY’de 2.7980 seviyelerine kadar yükseldi. Açıkcası belirsizlik devam ettiği sürece USDTRY’de yeni zirvelere şahit olabiliriz. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.
10.00, Türkiye sanayi üretimi (beklenti %3.1). Beklenti altı gelecek olan veri TRY üzerinde baskı yaratabilir.
11.30-15.00 arasında G7 toplantısı yapılacak. Ülkelerin maliye bakanları ve merkez bankası başkanları yer alacak toplantıda. Yunanistan ve dolar ile ilgili açıklamalar gelebilir.
15.30, Kanada konut izinleri (beklenti %3.4). Geçmiş veriye baktığımızda gelecek olan veride kötüleşme yaşanması bekleniyor. Beklenti altı kalacak olan veri USDCAD’de yukarı yönlü hareketlerin yaşanmasına neden olabilir.
17.00, ABD istihdam piyasası durumu endeksi (önceki veri %-1.9). Gelecek olan verinin piyasalardaki etkisi sınırlı olabilir.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.