Forex Takvimi – 08.03.2016

Ekonomik Takvim Isınmaya Başlıyor

Herkese iyi günler. Dün ekonomik takvime baktığımızda önemli bir veri karşımıza çıkmadı fakat paritelerde hareketlilik son derece fazlaydı. Hafta boyunca son derece önemli veri ve gelişmeler bizleri bekliyor. Özellikle piyasanın gözü ve kulağı Perşembe günü yapılacak olan ECB kararlarında olacak. Draghi yeniden şapkadan çıkaracak mı merakla bekliyoruz. Dilerseniz bugün gelecek olan veri ve gelişmelere bakalım.
09.45’de Fransa’dan ticaret dengesi açıklanacak. Beklenti -3.7 milyar. Önceki rakama baktığımızda gelecek olan veride değişim yaşanması beklenmiyor. Beklentide gelecek olan verinin paritelerdeki etkisi son derece sınırlı olur.
Türkiye’den saat 10.00’da sanayi üretimi açıklanacak. Önceki veri %4.5. Gelecek olan veride kötüleşme yaşanması TRY için negatif olur.
BoE başkanı Carney saat 11.15’de Londra’da konuşma yapacak. Para politikası ve Brexit hakkında gelecek olan açıklamalar GBP paritelerinde hareketlenmelere neden olabilir.
Euro Bölgesi’nden saat 12.00’da revize edilmiş büyüme açıklanacak. Beklenti %0.3. Beklentide gelecek olan verinin paritelerdeki etkisi sınırlı olur.
Kanada’dan saat 15.30’da konut izinleri açıklanacak. Gelecek olan veride yaşanması USDCAD’de geri çekilmeleri beraberinde getirebilir.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Html code here! Replace this with any non empty text and that's it.