Forex Takvimi – 08.02.2016

Bugün Ekonomik Takvimde Neler Var?

Herkese iyi günler. Önemli bir haftayı geride bıraktık. Geçtiğimiz hafta boyunca USD üzerinde büyük bir baskı vardı. Özellikle gelen verilerin beklenti altı kalması piyasanın Mart ayı faiz artışı beklentisinde azalma yaşanmasına neden oldu ve bunun sonucunda paritelerde USD satışlarının geldiğine şahit olduk. Tdi değişimi verisi beklenti altı kalsa da maaşlar tarafında yaşanılan artış USD için pozitif oldu fakat yeniden Mart ayının sağlam bir şekilde gündeme gelmesi için önümüzdeki dönemde ABD’den gelecek olan verilerin beklenti üzeri kalması gerekiyor.  Önemli veri ve gelişmeler var bu haftada. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.
10.00’da Türkiye’den sanayi üretimi açıklanacak. Önceki veriye göre iyileşme yaşanması TRY için pozitif olur. Gelecek olan verinin paritelerdeki etkisinin sınırlı olmasını bekliyoruz.
15.15’te Kanada’dan konut başlangıçları (beklenti 185 bin) ve 15.30’da inşaat izinleri açıklanacak. Gelecek olan veride iyileşme yaşanması CAD için pozitif olur fakat gelecek olan verilerin paritelerdeki etkisinin çok da fazla olmasını beklemiyoruz.
17.00’da ABD’den istihdam piyasası koşulları endeksi açıklanacak. Önceki rakam 2.9. Açıklanacak olan veride iyileşme yaşanması USD için pozitif olur. 
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.