Forex Takvimi – 07.10.2015

İngiltere ve Kanada Verilerine Dikkat!

Herkese iyi günler. Son derece önemli bir hafta içerisindeyiz. Dolar istihdam raporu nedeniyle haftaya iyi bir başlangıç yapamadı. Üzerindeki baskı hala devam ediyor. Piyasanın gözü yarın gelecek olan FOMC tutanaklarında. Toplantıda konuşulan konuların detaylarını öğreneceğiz. Dilerseniz bugün gelecek olan veri ve gelişmelere bakalım.
11.30, İngiltere imalat üretimi (beklenti %0.5), sanayi üretimi (beklenti %0.3). İngiltere’den hizmetler PMI ile birlikte haftanın en önemli verileri. Beklentiden farklı gelmesi durumunda tüm pound paritelerinde dalgalanmalara neden olacak.
Kanada’dan saat 15.30’da konut izinleri açıklanacak. Beklenti %0.5. Önceki rakama baktığımızda gelecek olan veride kötüleşme yaşanması bekleniyor. Beklenti altı kalacak olan veri USDCAD’de alıcıların devreye girmesine neden olabilir. Diğer yandan gün boyunca piyasanın dikkatinde petrol fiyatlarındaki hareketlenmelerde olacak.
ABD’den saat 17.00’da ham petrol stokları açıklanacak. Beklenti 2.2 milyon. Beklentiden çok farklı gelecek olan rakam petrol fiyatlarında hareketlenmelere neden olabilir. Özellikle stoklarda büyük bir azalma yaşanması durumunda petrol fiyatlarında toparlanmaya şahit olabiliriz.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.