Forex Takvimi – 07.09.2015

Bugün Ekonomik Takvimde Neler Var?

Herkese iyi günler. Son derece hareketli bir haftayı geride bıraktık. ECB başkanı Draghi’den gelen açıklamalar EUR üzerinde baskı yarattı ve EURUSD’de aşağı yönlü hareketler yaşandı. Diğer yandan piyasanın merakla beklediği ABD’den istihdam rapor açıklandı.  İstihdamın beklenti altı kalması ilk başta kötü algılansa da detaylara bakıldığında aslında hiç de fena bir rapor değildi.
Dün Yüksekova’da yaşanan terörist saldırısı nedeniyle şehitler ve yaralılar var. Bu yaşanan talihsiz olay piyasalara yansıdı ve USDTRY piyasa açılışından sonra yeni tarihi zirve olan 3.0475 tazeledi. Seçim belirsizliğinin ve şiddet olaylarının devam etmesi TRY üzerindeki kırılganlıkları arttırıyor. USDTRY’de yeni zirvelerin gelmesini bekliyoruz.
11.30, Euro Bölgesi sentix yatırımcı güveni, beklenti 16.2. Önceki veriye baktığımızda gelecek olan rakamda hafif bir kötüleşme olması bekleniyor fakat gelecek olan verinin paritelere etkisinin sınırlı olmasını bekliyoruz.
Bugün ABD ve Kanada piyasaları İşçi Bayramı nedeniyle kapalı olacak. Avrupa’dan da çok önemli veri yok. Baktığımızda klasik bir Pazartesi fakat paritelerde bolca hareketin olmasını bekliyoruz.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.