Forex Takvimi – 07.07.2015

Ekonomik Takvimde Önemli Veriler Var

Herkese iyi günler. Yunan vatandaşların büyük bir çoğunluğu referandum da ‘hayır’ dedi. Bu durumun sonucunda USD, JPY, ALTINda gapli açılışlar meydana geldi. Fakat gün boyunca bütün gaplarin kapandığını gördük. Açıkcası Yunanistan için son derece kritik bir döneme giriyoruz. ECB’ye borçların ödenmesi bekleniyor. Diğer yanda Grexit konusu da yeniden konuşulmaya başladı. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.
09.45, Fransa ticaret dengesi (beklenti -3.3 milyar). Önceki veriye baktığımızada gelecek olan veride kötüleşme yaşanması bekleniyor. Fakat gelecek olan verinin paritelere etkisi sınırlı olur.
11.30, İngiltere imalat üretimi (beklenti %0.1). Önceki veriye baktığımızda gelecek olan veride iyileşme yaşanması bekleniyor. Bu sebeple beklenti üzeri gelecek olan veri GBPUSD’de fırsatlar sunabilir.
Gün içinde Euro Bölgesi maliye bakanları bir araya gelecek. Ve tabiki de ana gündem maddesi Yunanistan. Gelecek olan başlıkları yakından takip edeceğiz.
15.30, ABD ticaret dengesi (beklenti -42.50 milyar), Kanada ticaret dengesi (önceki veri -2.6 milyar). Gelecek olan veriler doğrultusunda USDCAD’de fırsatlar karşımıza çıkabilir.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.