Forex Takvimi – 07.03.2016

Bugün Ekonomik Takvimde Neler Var?

Herkese iyi günler. Paritelerde hareketliliğin çok fazla olduğu bir haftayı geride bırakıyoruz. Öncellikle Avustralya’dan gelen verilerine beklenti üzeri kalması AUD için son derece pozitif oldu. Diğer yandan ABD’den gelen istihdam raporunun çok da beklentileri karşılamaması USD üzerinde baskı yarattı. Özellikle maaşlar tarafındaki kötüleşme Fed’in hiç de arzulamadığı bir durum oldu. Bu hafta da önemli gelişmeler bizleri bekliyor. Dilerseniz bugün gelecek olan veri ve gelişmelere bakalım.
Euro Bölgesi’nden sentix yatırımcı güveni endeksi açıklanacak. Beklenti 8.8. Önceki rakama baktığımızda gelecek olan veride iyileşme yaşanması bekleniyor. Fakat gelecek olan verinin paritelerdeki etkisi bizce sınırlı olur.
Öğle saatlerinde Brüksel’de Eurogroup toplantısı yapılacak. Avrupa’daki bütün maliye bakanları bir araya gelecek. Son dönemdeki önemli gündem maddeleri ele alınacak toplantıda. Gelecek olan açıklamalar yakından takip edeceğiz.
Akşam saatlerinde ise FOMC üyeleri Brainarda ve Fischer ark arkaya mikrofon başına gelecek. Para politikası ile ilgili gelecek olan açıklamalar USD paritelerinde hareketlenmelere neden olabilir.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Html code here! Replace this with any non empty text and that's it.