Forex Takvimi – 06.11.2015

Dananın Kuyruğu Bugün Kopacak!!

Herkese iyi günler. Paritelerde hareketliliğin son derece fazla olduğu bir hafta yaşıyoruz. Dün BoE’den gelen güvercin tonda açıklamalar GBP satışlarını beraberinde getirdi. Enflasyon beklentilerine negatif revizelerin gelmesi ve ilk faiz artırımı tarihinin 2017 yılı ilk çeyreğine ertelenmesi GBP üzerinde baskı yarattı. Aslında piyasalar haftanın başından beri bugünü bekliyor. Piyasanın gözü ve kulağı bugün ABD’den gelecek olan tarım dışı istihdam verisinde. Bugün paritelerde hareketlilik bitmeyecek. Dilerseniz bugün gelecek olan veri ve gelişmelere bakalım.
12.30, İngiltere imalat üretim, (beklenti %0.4). Gelecek olan veride hafif bir kötüleşme yaşanması bekleniyor. GBPUSD paritesinde hareketlenmeler olabilir bu saatlerde.
Kanada’dan saat 16.30’da istihdam değişimi, işsizlik oranı ve konut izinleri açıklanacak. Özellikle istihdam verilerinin beklenti altı kalması USDCAD’de yükselişler yaşanmasına neden olur.
16.30, ABD tarım dışı istihdam değişimi (beklenti 179 bin), işsizlik oranı (beklenti %5.1), ortalama saatlik kazançlar (beklenti %0.2). USD için son derece önemli ve kritik veriler. Özellikle Tdi verisinde yaşanacak olan iyileşme USD’nin pariteler üzerindeki baskısını arttırmaya yardımcı olur. Diğer yandan ortalama saatlik kazançlarda yaşanacak olan iyileşmede USD için pozitif olur. Bu saatlerde karşımıza birbirinden önemli fırsatlar karşımıza çıkacak. Sizleri bizimle birlikte ekran başına geçmeye davet ediyoruz.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.