Forex Takvimi – 06.10.2015

Bugün Ekonomik Takvimde Neler Var?

Herkese iyi günler. Dün ABD seansına kadar USD üzerinde baskı vardı fakat alıcıların devreye girmesi ile birlikte USD rahat bir nefes aldı. Bu hafta önemli fırsatlar karşımıza çıkacak. Özellikle yarın FOMC tutanaklarının açıklanması paritelere hareket getirebilir. Tutanaklarda üyelerin konuştuğu konuların detaylarını göreceğiz. Dilerseniz bugün gelecek olan veri ve gelişmelere bakalım..
İngiltere’den saat 10.00’da halifax konut fiyat endeksi açıklanacak. Beklenti %0.1 Önceki rakama baktığımızda gelecek olan veride kötüleşme yaşanması bekleniyor. Paritelere keskin bir hareket getirmesini beklemiyoruz.
15.30, ABD ticaret dengesi, beklenti -47.6 milyar. ABD’den önceki aya göre daha yüksek bir ticaret açığı bekliyor piyasalar. ABD’den günün en önemli verisi. Yön değiştirici bir etki yaratmasını beklemiyoruz fakat yakından takip edilmesi gereken bir veri.
20.00, ECB başkanı Draghi konuşması. Frankfurt’ta bir konuşma yapacak olan ECB başkanının konuşmasındaki en önemli nokta mevcut varlık alım programının geleceği ile ilgili söyleyecekleri. Geçtiğimiz hafta gelen enflasyon ve imalat PMI verileri sonrası ECB’nin önümüzdeki aylarda varlık alım programını artırabileceği spekülasyonları daha da güçlendi. Draghi’nin bu konu ile ilgili yapacağı yorumlar euro paritelerine hareket getirecektir.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.