Forex Takvimi – 06.08.2015

Süper Perşembeye Hazır mısınız?

Herkese iyi günler. Son derece hareketli bir hafta geçiriyoruz. Paritelerde volatilitenin ve ani yön değişimilerinin çok fazla yaşandığına şahit olduk. Fakat bugün ve Yarın karşımıza birbirinden önemli fırsatlar çıkacak. Dilerseniz bugün gelecek olan veri ve gelişmelere bakalım.
11.30, İngiltere imalat üretimi (beklenti %0.2). Gelecek olan veride iyileşme yaşaması GBP paritelerinde büyük fırsatlar yaratabilir. Bu saatlerde ekran başına.
14.00, İngiltere faiz kararları (beklenti %0.50), varlık alım programı (beklenti 357 milyar sterlin), enflasyon raporu ve faiz artırımı oylaması (beklenti 2-0-7). Faiz kararlarında ve varlık alım programlarında herhangi bir değişiklik yaşanması beklenmiyor fakat oylamada 3 kişinin faiz artışını istiyor yönünde bir sonuç çıkması durumunda GBPUSD’de yukarılar gelebilir. Fakat PPK kararlarını ve BoE başkanı Carney’nin konuşmalarını da yakından takip edeceğiz. 
15.30,  ABD haftalık işsizlik başvuruları (beklenti 273 bin). USD için önemli bir veri. Kayda değer bir düzelme olması durumunda USD paritelerinde fırsatlar karşımıza çıkabilir.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.