Forex Takvimi – 05.11.2015

BoE Sahneye Çıkıyor!

Herkese iyi günler. Son FOMC toplantısından sonra USD paritelerdeki baskısını artırmaya başlamıştı. Dün de Fed başkanı Yellen’dan gelen açıklamalar ile birlikte USD alıcıları devreye girdi. Yellen açıklamasında verilerin iyi gelmesi halinde Aralık ayında harekete geçebileceklerini ifade etti. Tabi Aralık ayı toplantısında kadar ABD’den önemli veriler açıklanacak. En önemli verilerin başında yarın gelecek olan istihdam raporu var. Beklentiden iyi gelecek olan istihdam raporu USD için son derece pozitif olur. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.
ECB başkanı Draghi saat 14.45 Milano’da bir üniversitede konuşma yapacak. Para politikası ile ilgili açıklamala yapması beklenmiyor. Kısacası gelecek olan açıklamaların paritelere hareket getirmesi beklenmiyor.
15.00, İngiltere faiz kararları (beklenti %0.50), varlık alım programı (beklenti 357 milyar sterlin), faiz oylaması (beklenti 1-0-8). Gelecek olan veriler de değişimi yaşanması beklenmiyor. Fakat BoE enflasyon raporunu ve BoE başkanı Carney’nin konuşmalarını yakından takip edeceğiz. 
Saat 16.30’da FOMC’nin ilk üç adamından biri olan Dudley konuşma yapacak. Bu saatlerde ABD verileri de var. Haftalık işsziilik başvuruları 263 bin beklenirken, öncü tarım dışı üretkenliği %0.1 bekleniyor. Öncü bir işçi maliyeti ise %2.2 bekleniyor. Beklenti üzeri gelecek olan veriler USD için olumlu olur.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.