Forex Takvimi – 05.08.2015

Bugün Ekonomik Takvimde Yok Yok

Herkese iyi günler. Paritelerde son derece sakin bir günü geride bıraktık fakat. Doların akşam saatlerinde değer kazandığını gördük. Önümüzdeki günlerde bizleri son derece önemli veri ve gelişmeler bekliyor. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.
10.15-11.00 arasında İspanya, İtalya, Fransa, Almanya ve Euro Bölgesi’nden hizmetler PMİ açıklanacak. Gelecek olan verilerin beklentide gelmesi paritelere yansıması sınırlı olur.
11.30, İngiltere hizmetler PMI (beklenti 58.1). Geçmiş veriye baktığımızda gelecek olan veride bir değişim olması beklenmiyor. Beklentide gelecek olan verinin paritelerdeki etkisi sınırlı olur.
15.15, ABD ADP tarım dışı istihdam değişimi (beklenti 216 bin). Önceki veriye baktığımızda gelecek olan veride kötüleşme yaşanması bekleniyor. 200 bin üzeri gelecek olan veri USD çok da negatif olmaz. Cuma günü gelecek olan tdi değişimi verisinin ne yönde geleceği konusunda piyasada bir algı oluşturabilir.
15.30, Kanada ticaret dengesi (beklenti -2.8 milyar), ABD ticaret dengesi (beklenti -42.8 milyar). Gelecek olan verilerde ise değişimler olması USDCAD’de fırsatlar sunabilir
17.00, ABD ISM imalat dışı PMİ (beklenti 56.3). USD için son derece önemli bir veri fakat beklentide gelecek olan verinin etkisi paritelerde sınırlı olabilir.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.