Forex Takvimi – 05.06.2015

Piyasalar Tarım Dışı İstihdam Verisini Bekliyor!

Herkese iyi günler. Son derece hareketli bir hafta geçiriyoruz. Bir yandan Yunanistan konusu hakkında çıkan haberlerle EURUSD’nin 1.1390 seviyelere yükseldi diğer yandan Türkiye’de seçim belirsizliğinin devam etmesi ile birlikte USDTRY’de öngörülemeyen inişler ve çıkışlar yaşandı. Bugün ise karşımıza çok önemli fırsatlar çıkabilir. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.
09.00, Almanya fabrika siparişleri (beklenti %0.6). Geçmiş veriyle kıyasladığımızda gelecek olan veride kötüleşme olması bekleniyor. Beklenti altı gelecek olan veri EUR için negatif olur.
OPEC toplantısı gerçekleştirilecek gün içinde. Toplantıdan petrol arzı ile ilgili çıkacak olan açıklamalar petrol fiyatlarında hareketlenmelere neden olabilir. 
15.30, ABD tarım dışı istihdam değişimi (beklenti 222 bin), işsizlik oranı (beklenti %5.4), ortalama saatlik kazançlar (beklenti %0.2). USD için son derece önemli ve kritik veriler. Özellikle Tdi verisinde yaşanacak olan iyileşme USD’nin pariteler üzerindeki baskısnı arttırmaya yardımcı olur. Diğer yandan ortalama saatlik kazançlarda yaşanacak olan iyileşmede USD için pozitif olur. Bu saatlerde birbirinden önemli fırsatlar karşımıza çıkacak. 
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.