Forex Takvimi – 04.11.2015

ADP Tarım Dışı İstihdam Değişimi Geliyor!

Herkese iyi günler. Son iki gündür ekonomik takvimde önemli bir veri olmadığı için karşımıza çıkan fırsatlar sınırlı oluyor. Bugünden itibaren ekonomik takviminde canlanmaya başlaması ile birlikte daha net fırsatlar karşımıza çıkacak. Piyasanın gözü ve kulağı Cuma günü ABD’den gelecek olan istihdam raporunda. USD için son derece kritik bir hafta içerisindeyiz. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.
11.15-12.00 arasında İspanya, İtalya, Fransa, Almanya ve Euro Bölgesi’nden hizmetler PMİ açıklanacak. Gelecek olan verilerin beklentide gelmesi paritelere yansıması sınırlı olur.
12.00’da ECB başkanı Draghi konuşma yapacak. Süper Mario geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamalar ile EUR üzerinde baskı oluşturdu. Aynı tonda açıklamaların piyasa üzerindeki etkisi sınırlı olur.
12.30, İngiltere hizmetler PMI (beklenti 54.7). Geçmiş veriye baktığımızda gelecek olan veride bir değişim olması beklenmiyor. Beklentide gelecek olan verinin paritelerdeki etkisi sınırlı olur.
16.15, ABD ADP tarım dışı istihdam değişimi (beklenti 183 bin). Önceki veriye baktığımızda gelecek olan veride hafif de olsa kötüleşme yaşanması bekleniyor. 200 binin hafif altında gelecek olan veri USD çok da negatif olmaz. Cuma günü gelecek olan tdi verisinin ne yönde geleceği konusunda piyasada bir algı oluşturabilir.
Kanada ve ABD’den saat 16.30’da ticaret dengesi verileri açıklanacak. Bu da demek oluyor ki USDCAD’de fırsatlara hazır olun bu saatlerde. 
18.00’da Fed başkanı Yellen’den açıklamalar var. Açıklamalar ile birlikte ABD ISM imalat dışı PMI  verisi de açıklanacak. Yellen’den şahin tonda gelecek olan açıklamalar yani para politikası ile igli açıklamaların gelmesi USD paritelerinde hareketlenmelere neden olur.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.