Forex Takvimi – 04.09.2015

Kemerlerinizi Bağlayın, Tarım Dışı Geliyor!

Herkese iyi günler. Son derece hareketli bir hafta geçiriyoruz. Çin ekonomisindeki yavaşlama, borsalara sert satışların gelmesi derken dün ECB başkanı Draghi yaptığı açıklamalarda EUR satışlarının gelmesine neden oldu. Petrol fiyatlarındaki gerileme nedeniyle 2015-2017 yılları için enflasyon beklentilerine negatif revizeler geldi. Draghi, açıklamasının devamında ise gerekirse varlık alım programının 2016 Eylül ayından sonra da devam edebileceğini belirtti. Bugün çok önemli fırsatlar bizleri bekliyor. Bütün piyasanın hafta başından beri gözü ABD’den gelecek olan tdi değişimi verisinde. Paritelerde keskin hareketler yaşanacak. Dilerseniz bugün gelecek olan veri ve gelişmelere şöyle bir bakalım.
15.10, FOMC üyesi Lacker açıklama yapacak. Uluslararası gelişmeler özellikle Çin hakkında gelecek olan yorumlar önemli diğer yandan para politikası ile ilgili gelecek olan yorumları yakından takip edeceğiz.
15.30, ABD tarım dışı istihdam değişimi (beklenti 215 bin), işsizlik oranı (beklenti %5.2), ortalama saatlik kazançlar (beklenti %0.2). USD için son derece önemli ve kritik veriler. Özellikle Tdi verisinde yaşanacak olan iyileşme USD’nin pariteler üzerindeki baskısını arttırmaya yardımcı olur. Diğer yandan ortalama saatlik kazançlarda yaşanacak olan iyileşmede USD için pozitif olur. Bu saatlerde karşımıza birbirinden önemli fırsatlar karşımıza çıkacak. 
15.30, Kanada istihdam değişimi (beklenti -4.8 bin), işsizlik oranı (beklenti %6.8). Bu saatlerde kemerlerinizi bağlayın ve USDCAD’deki hareketlere hazır olun.
17.00, Kanada Ivey PMI (beklenti 53.5). Bugün USDCAD paritesinde hareket bitmeyecek gibi. Beklenti altı gelecek olan rakam USDCAD’de yükselişleri beraberinde getirebilir.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.