Forex Takvimi – 04.03.2016

KEMERLERİNİZİ BAĞLAYIN… TARIM DIŞI İSTİHDAM GELİYOR!

Herkese iyi günler. Haftanın başından itibaren piyasalardaki hareketlilik son derece fazla. İngiltere’den gelen beklenti altı kalan veriler GBP alıcılarının hevesini kaçırmaya yetmedi. Hafta boyunca GBPUSD’de toparlanmalara şahit olduk. Diğer yandan sarı metalde önemli direnç seviyeleri geri kaldı ve 1268 bölgesi üzerine yükseliş gerçekleşti. Bugün herkesi gözü ve kulağı ABD’den gelecek olan istihdam raporunda. Dilerseniz bugün gelecek olan veri ve gelişmelere bakalım.
15.30’da her ayın en öne çıkan verisi ABD’den tarım dışı istihdam raporu açıklanacak. İstihdam değişimi (beklenti 195 bin), ortalama saatlik kazançlar (beklenti %0.2) ve işsizlik oranı (beklenti %4.9) takip edilecek. Gelecek verilerde iyileşme yaşanması ile USD’nin gücüne güç katmasına şahit olabiliriz.
15.30’da Kanada’dan ticaret dengesi ve işçi üretkenliği açıklanacak. Aynı saatlerde piyasanın odak noktasında istihdam raporu olacak. Yani bu dakikalarda USDCAD’de önemli hareketlenmeler yaşanabilir.
Saat 17.00’da Kanada’dan Ivey PMI açıklanacak. Beklenti 58.2. Önceki rakama baktığımızda gelecek olan rakamda kötüleşme yaşanması bekleniyor. Beklenti altı kalacak olan veri CAD için negatif olur.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.