Forex Takvimi – 04.02.2016

Süper Perşembeye Hazır mısınız?

Piyasalarda hareketliliğin son derece fazla olduğu bir hafta içerisindeyiz. Özellikle dün piyasalarda USD üzerinde büyük bir baskı oluştu. ABD’den gelen verilerde USD’nin yardımına yetişemedi. Şimdi artık piyasanın gözü ve kulağı yarın gelecek olan tarım dışı istihdam değişimi verisinde fakat öncesinde dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.
14.00’da BoE’den enflasyon raporu, para politikası kararları ve faiz kararları açıklanacak. Faizlerde ve varlık alım programında bir değişiklik yaşanması beklenmiyor. Son dönemde Brexit belirsizliği ve politika yapıcılardan gelen gevşek tonda açıklamalar nedeniyle GBP üzerinde baskı var. Bu dakikalarda GBP paritelerinde hareketlenmelere hazır olun. 
14.45’de ise gözler BoE başkanı Carney’de olacak. Faiz artırımı yönünde gelecek olan açıklamalar GBP paritelerinde önemli hareketlenmeleri beraberinde getirebilir.
15.30’da ABD’den öncü tarım dışı üretkenliği, öncü birim işçi maaliyeti ve haftalık işsizlik başvuruları açıklanacak. Beklenti üzeri gelecek olan veriler paritelerde USD boğalarını devreye sokar.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.