Forex Takvimi – 03.11.2015

Ekonomik Takvim Isınmaya Başlıyor

Herkese iyi günler. Dün ekonomik takvimde veri yetersizliği olduğu için paritelerde hareketlenmeler sınırlı oldu. USDTRY 2.7560 seviyelerine geriledikten sonra kar alımı geldi ve 2.82 bölgesine yükseliş gerçekleşti. Her ne kadar paritelerde hareketlenme pek fazla olmasa da  bugünden itibaren ekonomik takvim canlanmaya başlıyor fakat piyasaların gözü ve kulağı Cuma günü ABD’den açıklanacak olan istihdam raporunda. Dilerseniz bugün gelecek olan veri ve gelişmelere bakalım.
Türkiye’den saat 11’de enflasyon verileri açıklanacak. Geçmişte açıklanan verilerin %5’lik enflasyon hedefinin çok uzağında olduğunu söyleyebiliriz. TÜFE verisinde artış yaşanması TRY üzerinde baskı oluşturabilir.
12.30, İngiltere inşaat PMI (beklenti 58.9). Gelecek olan veride iyileşme yaşanmasıyla birlikte GBP paritelerinde hareketlenmeler yaşayabiliriz.
17.00, ABD fabrika emirleri (beklenti %-0.8). Beklentiden çok farklı gelecek olan veri USD paritelerinde fırsatlar sunabilir.
Gün içerisinde Yeni Zelanda’dan günlük süt ürünleri fiyat endeksi açıklanacak. Önceki rakam %-3.1. Gelecek olan veride kötüleşme yaşanması NZDUSD üzerinde baskı yaratabilir.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.