Forex Takvimi – 03.09.2015

Fırsatların Gününe Hazır mısınız?

Herkese iyi günler. Son derece hareketli bir hafta yaşıyoruz. Paritelerde volatilite ve ani yön değişimleri çok fazla. Dolar bir gün iyi bir gün kötü. Açıkcsası piyasaların gözü kulağı yarın ABD’den gelecek olan istihdam raporunda. Eylül ayı FOMC toplantısı öncesi son tdi değişimi verisi olacak fakat bugün çok önemli veri ve gelişmeler var. Dilerseniz bugün neler var bir göz atalım.
10.00, Türkiye TÜFE (önceki veri %7.20). TCMB enflasyonda azalma yaşanmasını istiyor. %5 seviyelerine doğru bir gerileme yaşanması TRY için pozitif olur. USDTRY’de fırsatlar çıkabilir bu saatlerde.
10.15-11.00 arasında İspanya, İtalya, Fransa, Almanya ve Euro Bölgesi’nden hizmetler PMİ açıklanacak. Gelecek olan verilerin beklentide gelmesi paritelere yansıması sınırlı olur.
11.30, İngiltere hizmetler PMI (beklenti 57.6). Geçmiş veriye baktığımızda gelecek olan veride bir değişim olması beklenmiyor. Beklentide gelecek olan verinin paritelerdeki etkisi sınırlı olur.
14.45, Euro Bölgesi faiz oranı kararı açıklanacak. Faizlerde herhangi bir değişiklik yaşanması beklenmiyor. Parasal genişleme programı hala devam ediyor. Özellikle liderler %2 enflasyon hedefine ulaşılması gerektiğinin altını çiziyorlar. Enflasyona ulaşılana kadar QE programı devam edecek.
15.30, Kanada ticaret dengesi (beklenti -43.2 milyar), ABD ticaret dengesi (önceki veri -43.8 milyar), haftalık işsizlik başvuruları (beklenti 273 bin). Diğer yandan ECB’den açıklamalar gelecek. ECB’den gelecek olan açıklamalar güvercin tonda ve ek gevşeme hamlelerinin olabileceği sinyali verilirse EUR üzerinde bir baskı oluşabilir. Son derece hareketli saatler bizleri bekliyor bir yandan USDCAD diğer yandan EUR paritelerinde hareketlenmelere hazır olun.
17.00, ABD ISM imalat dışı PMİ (beklenti 58.3). USD için son derece önemli bir veri fakat beklentide gelecek olan verinin etkisi paritelerde sınırlı olabilir.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.