Forex Takvimi – 03.07.2015

Türkiye’den TÜFE Geliyor

Herkese iyi günler. Yunanistan için son derece önemli bir hafta olduğunu söyleyebiliyiriz. 5 Temmuz’da Yunanistan’da referandum gerçekleşecek. Yunanistan maliye bakanı Varoufakis yaptığı açıklamada referandumda ‘evet’oyunun çıkması durumunda derhal görevinden istifa edeceğini belirtti. Diğer yandan ABD’den tarım dışı istihdam değişimi beklenti altı kaltı. Nette USD için negatif bir rapor oldu. Fakat USD üzerinde kalıcı bir etki yaratmasını beklemiyoruz. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.
10.00, Türkiye TÜFE (beklenti %7.80). TCMB’nin yakından takip ettiği bir veri. koalisyon sürecinde TRY üzerindeki baskı devam ediyor. Gelecek olan veride kötüleşme olması TRY üzerindeki baskıyı iyice arttırabilir.
10.15-11.00 arasında İspanya, İtalya, Fransa, Almanya ve Euro Bölgesi’nden hizmetler PMİ açıklanacak. Gelecek olan verilerin beklentide gelmesi paritelere yansımasıs sınırlı olur.
11.30, İngiltere hizmetler PMI (beklenti 57.2). Geçmiş veriye baktığımızda gelecek olan veride bir değişim olması beklenmiyor. Beklentide gelecek olan verinin paritelerdeki etkisi sınırlı olur.
12.00, Euro Bölgesi perakende satışlar (beklenti %0.6). Gelecek olan veride de iyileşme olması EURUSD’de yükselişlerin yaşanmasına neden olabilir.
ABD’de 4 Temmuz kurtuluş günü nedeniyle bankalar bir gün öncesinden kapalı olacak. Bu sebeple öğleden sonra piyasalarda hacim düşük olabilir.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.