Forex Takvimi – 03.02.2016

Ekonomik Takvim Isınmaya Başlıyor

Herkese iyi günler. Son derece önemli bir hafta içerisindeyiz. Herkesin gözü ve kulağı Cuma günü gelecek olan tarım dışı istihdam değişimi verisinde. Dün piyasalarda risk-on durumu olduğu için sarı metal güvenli liman olarak talep gördü. Bugün ekonomik takvime baktığımızda önemli veriler var. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.
10.00, Türkiye TÜFE (önceki veri %8.81). TCMB enflasyonda azalma yaşanmasını istiyor. %5 seviyelerine doğru bir gerileme yaşanması TRY için pozitif olur. USDTRY’de fırsatlar çıkabilir bu saatlerde.
10.15-11.00 arasında İspanya, İtalya, Fransa, Almanya ve Euro Bölgesi’nden hizmetler PMİ açıklanacak. Gelecek olan verilerin beklentide gelmesi paritelere yansıması sınırlı olur.
11.30, İngiltere hizmetler PMI (beklenti 55.7). Geçmiş veriye baktığımızda gelecek olan veride bir değişim olması beklenmiyor. Beklentide gelecek olan verinin paritelerdeki etkisi sınırlı olur.
15.15, ABD ADP tarım dışı istihdam değişimi (beklenti 225 bin). Önceki veriye baktığımızda gelecek olan veride hafif de olsa kötüleşme yaşanması bekleniyor. 200 bin üzeri gelecek olan veri USD çok da negatif olmaz. Cuma günü gelecek olan tdi verisinin ne yönde geleceği konusunda piyasada bir algı oluşturabilir.
17.00, ABD ISM imalat dışı PMİ (beklenti 55.5). USD için son derece önemli bir veri fakat beklentide gelecek olan verinin etkisi paritelerde sınırlı olabilir.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.