Forex Takvimi – 02.12.2015

Bugün Gözler Kanada ve ABD Verilerinde!

Herkese iyi günler. Paritelerde hareketlilik son derece fazla. Dolar haftaya baskılı başlasa da dün baskısını devam ettiremedi. Belirsizliğin çok fazla olması nedeniyle paritelerde ani yön değişimleri yaşanabiliyor. Bugünden itibaren ise paritelerde önemli fırsatlar karşımıza çıkacak. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.
11.30’da İngiltere’den inşaat PMI açıklanacak. GBPUSD’ye önemli bir hareketlilik getirmesini beklemiyoruz gelecek verinin.
12.00’da Euro Bölgesi flaş TÜFE açıklanacak. Beklenti %0.2. ECB’nin istenilen enflasyon hedefine çok uzak olduğunu biliyoruz. Beklentiden kötü olarak gelecek olan veriyle birlikte EURUSD üzerindeki baskı devam edebilir.
15.15’te ABD’den ADP tarım dışı istihdam değişikliği açıklanacak (beklenti 190 bin). ve ardından Fed başkanı Yellen konuşma yapacak.. Biz de bu kritik dakikalarda sizlerin yanında olmaya devam edeceğiz.
15.30’da ABD’den revize edilmiş tarım dışı üretkenliği ve revize edilmiş bir işçi maaliyeti açıklanacak. Her iki veride de iyileşme yaşanması USD için pozitif olur.
17.00’da Kanada’dan faiz oranı kararı açıklanacak. BOC’nin faizleri %0.50’de sabit tutması bekleniyor. Kararların güvercin tonda olması CAD üzerinde baskı yaratabilir.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.