Forex Takvimi – 02.11.2015

Bugün Ekonomik Takvimde Neler Var?

Herkese iyi günler. Çok önemli bir haftayı geride bırakıyoruz. Özellikle dün düzenlenen seçimlerden tek parti hükümetinin çıkması ile birlikte TRY alıcıları devreye girdi ve USDTRY 2.77 seviyelerinde kadar geriledi. USDTRY üzerindeki baskı devam edebilir. Bu haftaya baktığımızda ise önemli veri ve gelişmeler bizleri bekliyor. Her gün farklı fırsatlar karşımıza çıkacak. Dilerseniz haftanın ilk işlem gününde nasıl fırsatlar karşımıza çıkacak bakalım.
Türkiye’den saat 11:00’da imalat PMI açıklanacak. Önceki veri 52.5. Gelecek olan rakamda kötüleşme yaşanması TRY satıcılarının devreye girmesine neden olabilir.
11.15-12.00 arasında İspanya, İtalya, Fransa, Almanya ve Euro Bölgesi’nden imalat PMI açıklanacak. EUR için son derece önemli veriler. Beklenti üzeri gelecek olan veriler EUR için pozitif olur ve EURUSD’de yukarı yönlü hareketler görebiliriz.
12.30, İngiltere inşaat PMI (beklenti 51.3). Gelecek olan veride iyileşme yaşanmasıyla birlikte GBP paritelerinde hareketlenmeler yaşayabiliriz.
18.00, ABD ISM imalat PMI (beklenti 50.1). Geçmiş veriye baktığımızda gelecek olan veride değişim yaşanması beklenmiyor. USD için çok önemli bir veri. Beklentide gelecek olan verinin paritelerdeki etkisi sınırlı olur.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.