Forex Takvimi – 02.10.2015

Ve ABD’den Tarım Dışı Geliyor!

Herkese iyi günler. Son derece volatilitenin yüksek olduğu bir dönemdeyiz. Paritelerde ani yön değişimleri yaşanabiliyor. Öngörülmezliğin bu kafar fazla olduğu dönemde riskleri düşük seviyelerde tutmanızı öneriyoruz. Piyasaların beklediği gün geldi çattı. ABD’den tarım dışı istihdam değişimi verisi açıklanacak. USD için son derece önemli bir veri. Fed’in bu sene faizleri artırma olasılığının artması için gelecek olan istihdam raporunun ıskalanmaması gerekiyor. Veri ile birlikten karşımıza çok önemli fırsatlar çıkacak. Kemerlerimizi bağladık ve bekliyoruz…
İspanya’dan saat 10.00’da işsizlik değişimi açıklanacak. Beklenti 17.9 bin . Önceki rakama baktığımızda gelecek olan verinin iyi gelmesi bekleniyor fakat verinin paritelere bir hareket getirmesini beklemiyoruz.
11.30, İngiltere inşaat PMI (beklenti 57.5). Gelecek olan veride iyileşme yaşanmasıyla birlikte GBP paritelerinde hareketlenmeler yaşayabiliriz.
15.30, ABD tarım dışı istihdam değişimi (beklenti 201 bin), işsizlik oranı (beklenti %5.1), ortalama saatlik kazançlar (beklenti %0.2). USD için son derece önemli ve kritik veriler. Özellikle tdi verisinde yaşanacak olan iyileşme USD’nin pariteler üzerindeki baskısını arttırmaya yardımcı olur. Diğer yandan ortalama saatlik kazançlarda yaşanacak olan iyileşmede USD için pozitif olur. Bu saatlerde karşımıza birbirinden önemli fırsatlar çıkacak. Bu dakikalarda bilgisayarın başına geçmekte fayda var..
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.