ABD Tarımdışı Verisi Beklentisi – 02.07.2015

DİKKAT ABD TARIMDIŞI VERİSİ BUGÜN!

Herkese iyi günler. Haftanın en önemli fırsatları bugün karşımıza çıkabilir. ABD’den tarım dışı istihdam raporu açıklanacak. Piyasalar haftanın başından beri gözünü bu veriye dikmiş durumda. Beklentiden iyi gelecek olan istihdam raporu USD için çok önemli. Diğer yandan Yunanistan 5 Temmuz’da referandum gerçekleştirecek. Oylamada ‘evet’ oyunun çıkması başbakan Çipras’ın istediği bir durum değil. Böyle bir senaryonun hayata geçmesiyle birlikte Çipras görevinden istifa edebileceğinin sinyalini verdi. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.
11.30, İngiltere inşaat PMI (beklenti 56.6). Gelecek olan veride iyileşme yaşanmasıyla birlikte GBP paritelerinde hareketlenmeler yaşayabiliriz.
14.30, ECB para politikaası tutankları açıklanacak. Toplantıda konuşulan konuların detaylarını göreceğiz. Komite üyelerinin QE programının nasıl ilerlediği konusundaki yorumlarını görebiliriz. Fakat paritelerdeki etkisi sınırlı olur.
15.30, ABD tarım dışı istihdam değişimi (beklenti 231 bin), işsizlik oranı (beklenti %5.4), ortalama saatlik kazançlar (beklenti %0.2). USD için son derece önemli ve kritik veriler. Özellikle Tdi verisinde yaşanacak olan iyileşme USD’nin pariteler üzerindeki baskısnı arttırmaya yardımcı olur. Diğer yandan ortalama saatlik kazançlarda yaşanacak olan iyileşmede USD için pozitif olur. Bu saatlerde karşımıza birbirinden önemli fırsatlar karşımıza çıkacak.
17.00, ABD fabrika emirleri (beklenti %-0.5). Beklentiden çok farklı gelecek olan veri USD paritelerinde fırsatlar sunabilir.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.