Forex Takviminde Bugün Neler Var?

Bugün Ekonomik Takvimde Neler Var?

Herkese iyi günler. Piyasalarda hareketliliği son derece fazla olduğu bir ayı geride bıraktık. Haftanın ilk işlem gününde paritelerde volatilite son derece fazlaydı. Belirsizlik hakim olduğu için paritelerde ani yön değişimleri yaşanabiliyor. Bu hafta son derece önemli veri ve gelişmeler var. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.
10.15’de İsviçre’den perakende satışlar açıklanacak. Beklenti %-1.3. Önceki rakamla kıyasladığımızda gelecek olan veride iyileşme yaşanması bekleniyor fakat gelecek olan verinin paritelerdeki etkisi bizce sınırlı olur.
10.55’de Almanya’dan işsizlik değişimi açıklanacak. Beklenti -7 bin. Önceki veriye baktığımızda açıklanacak olan veride kötüleşme yaşanması bekleniyor. Beklenti altı kalacak olan veri EUR için negatif olur.
11.30’da İngiltere’den inşaat PMI açıklanacak. Beklenti 57.6. Önceki rakama baktığımızda gelecek olan veride değişim yaşanması beklenmiyor. Beklentide gelecek olan verinin paritelerdeki etkisi sınırlı olur.
23.45’de ise Yeni Zelanda’da istihdam verileri açıklanacak. Geçtiğimiz hafta RBNZ yaptığı açıklamalarda ek gevşeme hamlesi için kapıyı açık tuttuğunu görmüştük. Gelecek olan verilerde kötüleşme yaşanması durumunda NZDUSD üzerindeki baskı iyice artabilir.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.