Forex Takvimi – 01.09.2015

Bugün Ekonomik Takvimde Yok Yok

Herkese iyi günler. Ekonomik takvimde paritelere yön verecek önemli bir veri olmadığı için haftaya sakin bir başlangıç yaptık fakat akşam saatlerinde medyada çıkan haberler doğrultusunda petrol fiyarları ani bir yükseliş gerçekleştirdi.  Dün OPEC’in yayınladığı bültende enerji fiyatlarında dengeyi bulabilmek için diğer üreticilerle görüşmeye hazır olduklarının belirtilmesi yaşanan rallinin önemli bir sebebi. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.
10.00, Türkiye imalat PMI, önceki veri 50.10. Gelecek olan veride değişim yaşanmaması paritelere bir hareket getirmez.
10.15-11.00 arasında İspanya, İtalya, Fransa, Almanya ve Euro Bölgesi’nden imalat PMI açıklanacak. EUR için son derece önemli veriler. Beklenti üzeri gelecek olan veriler EUR için pozitif olur ve EURUSD’de yukarı yönlü hareketler görebiliriz.
11.30, İngiltere imalat PMI (beklenti 51.9). Gelecek olan veride hafif bir iyileşme yaşanması bekleniyor. GBPUSD paritesinde hareketlenmeler olabilir bu saatlerde.
15.30, Kanada büyüme, beklenti %0.2. İşte CAD için önemli bir veri. İyi bir büyüme verisi USDCAD’i aşağılara getirebilir.
17.00, ABD ISM imalat PMI (beklenti 52.6). Geçmiş veriye baktığımızda gelecek olan veride değişim yaşanması beklenmiyor. USD için çok önemli bir veri. Beklentde gelecek olan verinin paritelerdeki etkisi sınırlı olur.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.