Forex Takvimi – 01.06.2015

PMI Verilerine Dikkat!

Herkese iyi günler. Mayıs ayında önemli fırsatlar karşımıza çıkı. Fakat piyasalarda fırsatlar bitmez. Bu hafta ABD’den tarım dışı istihdam verisi açıklanacak. USD için son derece önemli bir veri. Tdi verisi ile birlikte paritelerde hareketlenmeler yaşanacak. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.
10.15-11.00 arasında İspanya, İtalya, Fransa, Almanya ve Euro Bölgesi’nden imalat PMI açıklanacak. EUR için son derece önemli veriler. Beklenti üzeri gelecek olan veriler EUR için pozitif olur ve EURUSD’de yukarı yönlü hareketler görebiliriz.
11.30, İngiltere imalat PMI (beklenti 52.8). Gelecek olan veride hafif bir iyileşme yaşanması bekleniyor. GBPUSD paritesinde hareketlenmeler olabilir bu saatlerde.
15.30, ABD çekirdek PCE fiyat endeksi (beklenti %0.2), kişisel harcamalar  (beklenti %0.2). Açıkcası çekirdek PCE fiyat endeksinde yaşanacak olan iyileşme USD için pozitif olur. Fed’in yakından takip ettiği bir veri.
17.00, ABD ISM imalat PMI (beklenti 51.9). Geçmiş veriye baktığımızda gelecek olan veride iyileşme yaşanması bekleniyor. USD için çok önemli bir veri. Bu saatlerde paritelerde fırsatlar karşımıza çıkabilir.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.