Forex Takvim – 12.11.2015

Yellen Yine Sinyal Verecek Mi?

Herkese iyi günler. Dün İngiltere’den istihdam verileri açıklandı ortalama saatlik kazançlar beklentiden kötü gelse de GBP için negatif olmadı çünkü %3.0 BoE’nin istediği bir seviye bu sebeple GBPUSD’de yükselişler yaşandı. Ekonomik takvimde yavaş yavaş ısınmaya başlayınca paritelerde daha net fırsatlar karşımıza çıkmaya başlıyor. Dilerseniz bugün gelecek olan veri ve gelişmelere bakalım.
09.45’de Fransa’dan aylık bazda TÜFE açıklanacak. Beklenti %0.1. Önceki rakama baktığımızda gelecek olan veride iyileşme yaşanması bekleniyor fakat enflasyon hala istenilen seviyelerde değil. Gelecek olan verinin paritelerdeki etkisi bizce sınırlı olur.
ECB başkanı Draghi saat 10.30  ve 12.30’da Brüksel’da konuşma yapacak. Dün yaptığı konuşmasına para politikasına değinmemişti. Bugün konuşmalarında para politikasına değinir ise paritelerde hareketlenmeler yaşanabilir. Konuşmalarını yakından takip edeceğiz.
ABD’den saat 15.30’da haftalık işsizlik başvuruları açıklanacak. Beklenti 270 bin. Önceki veriye baktığımızda gelecek olan veride bir değişim yaşanması beklenmiyor. Beklentiden çok farklı gelecek olan veri USD paritelerinde hareketlenmelere neden olur.
Fed başkanı Yellen 16.30’da Washington’da konuşma yapacak. Açıklamalarını her zaman olduğu gibi yakından takip edeceğiz. Geçtiğimiz hafta olduğu gibi bu hafta da para politikasına değinir ise USD paritelerinde yeniden hareketlenmeler yaşanabilir. Akşam saat 19.15’de FOMC’nin bir diğer önemli üyesi Dudley de bir konuşma yapacak.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.