Farklı Para Birimlerinde Son Pozisyon Durumları

Chicago Ticaret Borsası’ndan son yayınlanan raporu sizlerle paylaşmak ve paritelerde al sat yapan işlemcilerin her bir para birimi için bu hafta ne yönde işlem yaptığını sizlere sunmak istedik.

Geçen haftadan bu haftaya;

EUR da net pozisyonlara baktığımızda EUR satışçılarının 82 Bin den 89 Bin e bir yükseliş gözlemliyoruz. Görünüşe göre piyasa EUR da daha büyük değer kaybı beklemeye ve kısa pozisyonlarını arttırmaya devam ediyor..

JPY için geçen haftadan bu yana kısa pozisyonlarda ciddi bir artış var. Mali yıl sonunun da bitmesiyle USDJPY de alış iştahını net gösteriyor bizce. 26 Bin den 67 Bin e çıktı JPY satış pozisyonları.

GBP de net kısa pozisyonlarda düşüş var. EUR da artış varken GBP de azalma olması dikkat çekici. 15 Bin GBP satış pozisyonu bu hafta 11 Bin e düşmüş durumda.

AUD da ise alış pozisyonunda bekleyenlerin sayısı daha fazla. Hem de bu hafta 49 Bin den 59 Bin e artmış durumda.

CAD ise AUD kadar güçlü gözükmüyor. Alış pozisyonları hala fazla olsa da, 42 Bin den 23 Bin e düşüş var.

NZD net pozisyonlarında da alış pozisyonlarının fazla olması durumu devam ediyo rfakat geçtiğimiz hafta 4.2 bin lik NZD alış pozisyonu yerine artık bu haft 3.9 bin e düşüş var.

CHF ise haftanın son günlerinde özellikle değer kazanırken, CHF satıcılarının bu hafta arttığı dikkat çekiyor. 11 Bin den 15 bin e bir artış var. Kısacası görünüşe göre EURCHF de yukarı yön bekleyenlerin sayısı gittikçe artıyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.