EURGBP’de İşlem Tamam!

Bizi takip edenlerin bildiği üzere EURGBP’de uzun bir süredir 0.8450 hedefini buradan bağıra bağıra paylaştık.

Bizi takip edenlerin bildiği üzere EURGBP’de uzun bir süredir 0.8450 hedefini buradan bir çok kez üzerine basarak paylaştık.
n
nDönüp bir baktığımızda ilk raporumuzu 29 Ekim’de EURGBP 0.80 civarındayken paylaştığımızı görüyoruz. Hedef olarak 0.85 seviyesini vermiştik. Sonrasında ise 19 Kasım tarihli EURGBP raporumuzda yine 0.85 hedefini vermiş 11 Aralık’ta ise hedefimizi teknik analizin de etkisiyle 0.8450 olarak revize etmiştik.
n
nBu yolculuk sırasında yeni gelişmeler ışığında raporumuzu gerek oldukça güncelledik, 31 Aralık ve en son da 16 Ocak raporlarımızda yine 0.8450 hedefini sizlerle paylaştık.
n
nAylar öncesinden bu ralliyi görürken Euro Bölgesi’nde Yunanistan endişeleri ve İngiltere’de olimpiyatların getirdiği yapay büyüme iyimserliği vardı. Ama biz bu gelişmelerin arkasına bakarak Yunanistan konusunda çözüm, İngiltere ekonomisinde ise sıkıntıların devamı beklentimizi paylaşmıştık.
n
n400 pips üzeri bir getiri.. Hem de Gbp cinsinden olunca Eurusd, Gbpusd gibi paritelerdeki 640 pipslik getiriye tekabül ediyor… 
n
nBugün paritenin 0.8440 görmesi sonrası rapor hedefimize ulaşılmış kabul ediyoruz. Paritede düşüş beklentimiz var demek değil bu.. Sadece Çarşamba günkü faiz toplantısı tutanakları ve Cuma günkü büyüme verisi öncesi paritede rapor hedefimize ulaştık ve izlemeye geçiyoruz demek…
nn

n
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.