EURCHF Nereden Alınmalı?

İsviçre merkez bankası SNB politika faizini %0 – %0.25 bandında sabit tutarken, 1.20 EURCHF tabanını da korumaya devam edeceğini açıkladı…

İsviçre merkez bankası SNB politika faizini %0 – %0.25 bandında sabit tutarken, 1.20 EURCHF tabanını da korumaya devam edeceğini açıkladı.

Daha önceki toplantılarda olduğu gibi 1.20 tabanını korumak için piyasaya sınırsız ölçüde müdahale yapılabileceğini belirten SNB gerektiğinde ek tedbirler de alınabileceğine vurgu yaptı. İsviçre merkez bankası SNB ayrıca mortgage ve emlak piyasasının yakından takip edildiğine dikkat çekti.

Kararlardan herhangi bir sürpriz çıkmadı. 1.20 tabanının korunmaya devam edilmesi ve faizlerin sabit bırakılması zaten bekleniyordu. Yani CHF paritelerinde yön değiştirici bir etki yaratmadı SNB kararları.

EURCHF ve USDCHF’de gevşemeler alış fırsatı olmaya devam ediyor görüşündeyiz. Özellikle EURCHF’de 1.2120 – 1.21 bölgesine doğru bir geri çekilmede alış denenebilir.

SNB’den gelen kararlar ve piyasa üzerindeki etkileri Forex Koçu tarafından anında üyelerine iletildi ve kararlar sırasında üyelerimiz CHF paritelerinde anlık olarak destek aldılar.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.