Dün Gecenin Özeti ve Bugün Bizi Bekleyenler

Dün gece Asya seansı sırasında çok önemli bir veri veya açıklama gelmediğini görüyoruz. Önemli sayılabilecek veri olarak Çin’den gelen HSBC hizmet PMI verisini gösterebiliriz. Bu veri 53.3 ile bir önceki dönemden bir miktar aşağıda geldi. Fakat Çin bir imalat devi olarak kabul edildiği için bu hizmet PMI verisi pek bir etki yaratmadı piyasada. 

Gece önemli bir gelişme olmamasına bağlı olarak paritelerde de önemli bir hareket görmüyoruz. Asya borsalarına baktığımızda ise Japon Nikkei borsasının geceyi %1 ekside, Çin Shangai borsasının ise üç günlük tatilden sonra dünü %1 artıda kapattığını görüyoruz.

Bugün AB ve ABD seanslarına baktığımızda ise takvimde çok önemli verilerin geleceğini görüyoruz. Sabah İngiltere’den imalat üretimi verisi GBP’li paritelere hareket getirecektir. Öğleden sonra ise BoE faiz kararını açıklıyor. Faizlerin sabit kalması bekleniyor. Yine de açıklama sırasında bir miktar hareket gelmesini bekliyoruz.

Yine öğleden sonra ABD ve Kanada’dan çok önemli veriler var. Kanada’dan istihdam değişimi, işsizlik oranı, Ivey PMI ile ABD’den gelecek olan işsizlik başvuruları verisi öğleden sonra piyasaya hareket getirecektir.

Yani özellikle öğleden sonra bir çok fırsat karşımıza çıkacak bu veri ve gelişmelerle. Yine yarın da belki bu ayın en önemli verisi olan ABD tarım dışı istihdam değişim verisiyle pariteler bir çok fırsatlar sunacak.

Bu fırsatları değerlendirmek istiyorsanız yapmanız gereken çok basit; sizler de üyelerimiz arasına katılın. Tam da bunun için ideal bir gün. 

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.