Bugünün Programı (25 Nisan, Perşembe)

Güne İspanya’dan gelecek olan işsizlik oranı verisiyle başlayacağız. %26 ile tüm zamanların en yüksek seviyesinde olan işsizlik oranının %26.5’e yükselmesi bekleniyor.

Güne İspanya’dan gelecek olan işsizlik oranı verisiyle başlayacağız. %26 ile tüm zamanların en yüksek seviyesinde olan işsizlik oranının %26.5’e yükselmesi bekleniyor. Avrupa borsalarının açılışıyla aynı anda, yani saat 10.00’da gelecek bu veri ve beklentiden farklı gelmesi durumunda Euro paritelerine hareket getirebilir.

11.30’da ise İngiltere’den 2013 birinci çeyrek öncü büyüme rakamları açıklanacak. Son zamanlarda İngiltere’den gelen en önemli veri olduğunu söyleyebiliriz ve beklenti %0.1. Beklenti üzeri bir rakam GBP için olumlu, beklenti altı rakam ise olumsuz olur ve GBPUSD’de 1.50’lere kadar sürecek bir düşüş başlatabilir.

Öğleden sonra dikkatler ABD’den gelecek olan haftalık işsizlik başvurularına çevrilecek. Saat 15.30’da gelecek olan veri için beklenti 352 bin. Fed’in varlık alımlarına karar verirken çok yakından takip ettiği bir veri bu nedenle başta USDJPY ve ALTINda olmak üzere piyasaya hareket getirecek.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.