Bugünün Forex Takvimi, 27 Mayıs Salı

Bugün piyasalara hareket gelmeye başlayacak nihayet.

Bugün piyasalara hareket gelmeye başlayacak nihayet. Dünün sakinliğinden sonra bugün gelecek veriler bizleri sevindirebilir.

Saat 10:15’de İsviçre’den istihdam oranı gelecek. 

11:30’da ise İngiltere’den BBA mortgage onayları verisi var. GBPUSDde yön değiştirmez ama harekete neden olabilir. Gece GBPUSD’de zaten gece yukarı bir hareket görüldü. Bugün dikkat edilmesi gerekiyor.

Saat 15:30’da ABD’den çekirdek dayanıklı ve dayanıklı mal siparişleri verisi gelecek. Çekirdek dayanıklı mal siparişlerinde beklenti 0.2%. Önemli hareketlere yol açabilir. Piyasalara da hareketlilik gelmesi olası.

Saat 16:00’sa S&P konut fiyat endeksi yıllık bazda gelecek ABD’den. Ayrıca konut fiyat endeksi verisi de açıklanacak. Verilerin ılımlı olduğunu görüyoruz. Piyasalar için pek heyecan yaratmaz.

16:30’da Draghi konferansta yeniden konuşacak. Dün beklenmemesine rağmen para politikası ile ilgili yeni olmasa da birkaç söz söyledi. Bugün de takipteyiz. Yeni bir şey söylerse piyasalarda çok kritik dakikalar yaşanabilir.

16:45’DE ABD flash hizmet PMI verisi var. 17:00’da yine ABD’den CB tüketici güveni ve Richmond imalat endeksi gelecek. Burada CB tüketici güveni çok önemli. USD paritelerinde ve sert düşüş gösteren ALTINda ani tepkiler görebiliriz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.